Flash Belleğinizi Virüslerden Temizleyin 1 (NewFolder.exe)

Merhabalar,
Mesleğim gereği çok karşılaştığım ve internette çözümünün de çok olduğu bu virüsten nasıl kurtulacağınızı kısaca yazacağım.

Flash Belleğinizde asıl klasörlerinizi gizleyen ve bu klasörlerinizin adında .exe dosyası oluşturan bu virüsü aivra-antivir’ in ücretsiz virüs programı ile silebilirsiniz. Bu virüs programına ulaşmak için tıklayınız.

Avira ile virüsü temizlemek için sürücüne sağ tıklayıp “scan with avira” diyebilir yada program kurulunca bütün bilgisayarınızı taratırken flash belleğinizide takarsanız otomatik olarak flash belleğinizde temizlenecektir.

Bu virüs temizlendikten sonrada flash belleğinizdeki klasörleri göremeyebilirsiniz. Çünkü bu virüs flash belleğinizde yer ettiği anda asıl klasörleri görünmez yapacaktır hatta görünmez yaparken sistem klasörü de yapabilir. İşte bu sournlardan kurtulmak için aşağıdaki adımları yaparakda son olarak klasörlerinizi görünür hale getirebilirsiniz.

İşlem adımları :

  1. Başlat>Çalıştır ekranında “cmd” yazıp enter tuşuna basın
  2. Karışınıza gelen ekranda flash belleğinizin sürücü harfi ile şu ifadeyi yazıp entere basın “j:” ( Burada benim flash belleğimin sürücü harfi j olduğu için bu şekilde yazdım)
  3. Şimdi ise ekrana şu komutları tırnak işaretleri olmadan yazın “attrib /d /s -h -r”
  4. “Sistem dosyası sıfırlanamıyor diye bir hata aldıysanız şu komutuda çalıştırın “attrib /d /s -h -r -s”

%99 flash belleğiniz normale dönmüş olacaktır. Olmadı ise başka sorunlarda var demektir. İnşallah bu çözüm işinize yarar.

Saygılar,
Cümleten iyi çalışmalar.

Yorum Yap


Not - Bunları KullanabilirsinizHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>