Aklından Bir Sayı Tut (John Verdon)

Bilgisayar ile alakası olmayıpda, uzun bir zaman sonra okuduğum harika bir roman.

Yüzünüzü bile görmeden, günlerce belkide haftalarca önce yazılmış bir mektupdan çıkan bir yazıda, karşıdaki kişi sizin aklınızdan tuttuğunuz sayıyı tahmin ediyor ve biliyor. Daha sonra bir ikincisinide telefonda sizinle konuşurken biliyor. Ne kadar ilginç ve ilgi çekici değil mi?

Bu roman işte bu ilginçlik, sır dolu olaylar ve bunları çözmeye çalışan zeki bir adamla beni kendine bağladı. Hemde işlerimin çok yoğun olduğu, uyumaya bile zor zaman bulduğum bir dönemde. Kitap gerçekten çok sürükleyici. Özelliklede benim gibi kitap okumak isteyen ama bir türlü bunu alışkanlık haline getirememiş insanlar için yazılmış bağlayıcı ve sürükleyici bir roman.

Kitabın detaylarına girmeden yazarına canı gönülden teşekkür ediyorum (Kendisinin bu teşekkürden her ne kadar haberi olmayacak olsada), özellikle de beni dünyanın bütün yoğun işlerinden kurtarıp, apayrı bir dünyaya götürerek bu heyecanı yaşattığı için. Okumayı düşünen bütün arkadaşlarada kesinlikle tavsiye ediyorum.

Bu arada roman hakkında son bir özel nokta (bana göre oldukca özel) ise bu roman yazarın ilk romanı. Bence buda romanın değerini arttıran özel bir nokta. Yazara da canı gönülden başarılarının devamını diliyorum.

Teşekkürler…

Yorum Yap


Not - Bunları KullanabilirsinizHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>